Základní pojmy - slovníček

Uživatel
Je jakákoliv osoba, která využívá služeb, které nabízí webová stránka www.tentobazar.cz
Inzerent
Uživatel, který podal ke zveřejnění inzerát za účelem nabídky či poptávky nějakého zboží nebo služeb
Zájemce
Uživatel jehož zaujala nabídka, která byla zveřejněna prostřednictvím inzerátu a odpověděl na ní
Registrace
Každý uživatel může provést svojí registraci na webové stránce www.tentobazar.cz a získat tak plnohodnotný přístup ke službám, které tato stránka nabízí.
Ověření
Při registraci uživatele je jedním z nezbytných kroků jeho ověření prostřednictvím speciální e-mailové zprávy. Uživatel tímto krokem prokáže, že skutečným majitelem e-mailové adresy, kterou použil při registraci.
Přihlášení
Každý uživatel, který provedl registraci a úspěšně prošel ověřením se může přihlásit na webové stránce www.tentobazar.cz a začít tak plnohodnotně využívat všech služeb jež tato stránka nabízí.
Captcha
Test, který se na webu používá k automatickému odlišení skutečných uživatelů od robotů, kteří jsou naprogramováni nějakým způsobem škodit na stránce.
Kontrolní otázka
Opět se jedná o test jehož úkolem je odlišit skutečné uživatele od robotů viz. uvedeno výše. Zpravidla se jedná o jednoduchou otázku.
Inzerát
Obsah jehož účelem je zveřejnění nabídky nebo poptávky určitého zboží nebo služeb. V podstatě se jedná o jakýsi druh reklamy, ve které inzerent vyjadřuje vůli k uzavření smlouvy týkající se uvedené nabídky.
Uživatelský účet
Každý registrovaný uživatel získá uživatelský účet, kde může měnit některá základní nastavení jako je e-mailová adresa, heslo případně uživatelské jméno pokud se mu již nelíbí.
Uživatelský profil
Opět vyhrazeno registrovaným uživatelům, kteří mohou tímto způsobem o sobě zveřejnit některé informace a dát tím ostatním uživatelům najevo kdo jsou, čím se zabývají nebo chtějí zvýšit svojí transparentnost vůči potenciálním obchodním partnerům.
Uživatelská úroveň
Každému registrovanému uživateli je přidělena určitá uživatelská úroveň. Uživatelská úroveň definuje co může daný uživatel na webové stránce dělat a co nikoliv. Uživatel může dosáhnout maximálně čtyř úrovní. Základní uživatelská úrověň je "Registrace".
Odznak
Vizuálně atraktivní formou obrázku prezentuje dosažené uživatelské úrovně.
Kredit
Finanční prostředky na zálohovém účtu, který má každý registrovaný uživatel k dispozici. Uživatel si nejprve pošle libovolný objem financí na svůj zálohový účet, čím si vytvoří kredit. Tyto finanční prostředky resp. kredit pak uživatel může používat na úhradu svých nákupů za zboží a služby.
Platba pře úschovnu
Druh platby, který snižuje obchodní riziko na minimum, jelikož platba je uložena v úschovně. Obě strany obchodní transakce mají jistotu, že dostojí svým závazkům. Tedy, že dodavatel dostane zaplaceno a odběratel obdrží zakoupené zboží nebo službu.
Převod kreditu
Pokud uživatelé mají na svém zálohovém účtu dostatečný kredit mohou provést tzv. "Rychlou platbu", která je specifická tím, že bude okamžitě připsána bez podmínek na za zálohový účet protistrany. Doporučujeme, aby uživatelé byli opatrní komu takto pošlou peníze.
eBod
Za své aktivity je uživatel odměněn eBody, které jsou potom využívány při nákupu různých služeb jež tato webová stránka nabízí, a to ve formě slevy z konečné ceny. Množství eBodů, které uživatel obdrží je závislé na konkrétní aktivitě.
Topování
Uživatelé mohou tzv. topovat své inzeráty. Jde o placené zvýhodnění inzerátů kdy jejich pozice jsou posunuty na přední místa ve výpisu inzerátů. Týká se to jak v jednotlivých inzertních kategorií, tak při fulltextovém vyhledávání a filtrování inzerce.
Rating
Součástí hodnocení obchodního partnera je tzv. rating kde prostřednictvím od jedné do pěti hvězdiček udělíte obchodnímu partnerovi hodnocení resp. dáte tím najevo vlastní spokojenost s vypořádáním obchodní transakce z jeho strany.